FLOTTWEG SE

Niemcy

Factory icon Producent/ Wytwórca

FLOTTWEG SE
Web icon

Niemcy

Prasa taśmowa firmy Flottweg jest stosowana w wielu obszarach technologii oddzielania mechanicznego. Zwłaszcza w produkcji soków owocowych, koncentratów i soków warzywnych. Doskonała jakość soku jest tutaj kluczowym czynnikiem sukcesu. Za pomocą prasy taśmowej można również pozyskać inne produkty, takie jak ekstrakt z alg, bazę kawową, ekstrakt ziołowy, soję i skrobię. Prasa taśmowa firmy Flottweg zapewnia: ► Maksymalną jakość ► Minimalne koszty eksploatacji: Przejrzysta konstrukcja zapewnia przystępne czyszczenie, wygodną obsługę i konserwację. System automatycznego sterowania taśmami zapewnia optymalne naprężenie i prowadzenie taśm. ► Trwała konstrukcja: Poprzez konsekwentne stosowanie stali stopowej prasa taśmowa nie tylko spełnia wysoki standard higieniczny, ale jest również bardziej odporna i trwała. ► Serwis firmy Flottweg: Flottweg jest zawsze u Twojego boku dzięki wieloletniemu doświadczeniu i odpowiedniej specjalistycznej wiedzy.

Niemcy

Zalety recyklingu tworzyw sztucznych z urządzeniem Sorticanter®: ► Niewielka emisja zapachów dzięki zamkniętemu systemowi. ► Brak oddziaływania farby na sortowane fazy stałej. ► Mniejsze zużycie energii cieplnej ze względu na zintegrowany etap osuszania w urządzeniu Sorticanter®. ► Minimalny nakład osobowy, a tym samym oszczędność kosztów obciążających użytkownika. ► Oddzielanie mieszanek materiałów niedostosowanych do oddzielania statycznego (włókna). Dlatego nie ma konieczności stosowania suszarki mechanicznej (wirówki filtracyjnej). ► Przetwarzanie cząsteczek o wielkości poniżej 1 mm możliwe jest bez wpływu pęcherzyków powietrza i innych zakłóceń. ► Układ cyrkulacyjny o mniejszej objętości zmniejsza zużycie świeżej wody, ponadto zmniejsza się ilość ścieków, ponieważ większość zanieczyszczeń osadza się w urządzeniu Sorticanter®. Dzięki urządzeniu Sorticanter® można przetwarzać do 1000 lub 2500 kg faz stałych na godzinę (w zależności od rodzaju towaru surowego).

Niemcy

Sedicanter® firmy Flottweg oddziela fazę stałą od cieczy. Cecha szczególna: Fazy stałe pochodzą z miękkiego lub płynnego osadu. Typowe zastosowania urządzenia Sedicanter® to „miękkie produkty”: ► biomasy, zawiesiny drożdży i białka ► wywary fermentacyjne i retentaty UF ► płyny czyszczące CIP i pozbawione frakcji grubej osady czynne ► produkty uboczne wytwarzania soków owocowych i surowce roślinne ► oddzielanie mydła z procesów rafinacji ropy naftowej. Właściwości techniczne urządzenia Sedicanter® firmy Flottweg: ► Oddzielanie bardzo trudno sedymentującej fazy stałej dzięki przyspieszeniom dochodzącym do 10 000 x g. ► Higieniczna konstrukcja umożliwiająca zastosowanie w biotechnologii. ► Elastyczność przy zmiennym składzie doprowadzanego produktu dzięki przestawnej tarczy skórującej. ► Gazoszczelna eksploatacja dzięki uszczelnieniu przestrzeni oddzielania od otaczającego powietrza poprzez zastosowanie gazu obojętnego.

Niemcy

Wymagania dotyczące jakości i wydajności oczyszczalni zwiększają się z roku na roku, między innymi ze względu na rosnące koszty energii i utylizacji. Dlatego wirówki dekantacyjne są nowoczesnym rozwiązaniem do odwadniania powstającego osadu. Dekantery serii C firmy Flottweg osiągają swoją pełną moc przy mniejszym zużyciu energii. Dekantery do ścieków firmy Flottweg oferują wiele zalet w porównaniu z innymi metodami i konkurencyjnymi maszynami: ► Wysokie wskaźniki substancji suchej w odprowadzanej fazie stałej ► Większa gęstość mocy przy mniejszym zajmowanym miejscu ► Mocny napęd Simp Drive® firmy Flottweg ► Redukcja kosztów eksploatacji dzięki mniejszej ilości potrzebnego floktuantu ► Dodatkowe odzyskiwanie energii dzięki systemowi Recuvane® firmy Flottweg ► Oszczędny napęd bębna i ślimaka ► Zmniejsza zużycie energii dekantera o 10-30 procent.

Niemcy

Rozwiązania oparte na kontenerach stanowią w takiej sytuacji racjonalną alternatywę dla montowanych na stałe urządzeń do odprowadzania wody. Dokładnie zastosowano działanie techniki odprowadzania wody „plug and play”. ► Urządzenie do odprowadzania wody obsługiwane przez jedną osobę: Wygodna obsługa i bezpieczeństwo osobiste, układ sterowania urządzenia do odprowadzania wody bezpośrednio na miejscu. ► Wysoki komfort przez cały rok ► Ograniczenie do minimum konieczności wykonywania prac konserwacyjnych: Otwieranie dachu przez zaledwie jedną osobę za pomocą ręcznego hydraulicznego urządzenia podnoszącego, otwierającego dekanter z zainstalowanym dźwigiem w kontenerze. ► Zoptymalizowane do pracy w przestrzeniach zamkniętych ► Łatwy transport za pomocą wszystkich dostępnych typów samochodów ciężarowych

Niemcy

W procesie rozkładu w oczyszczalni ścieków powstaje nieustannie drobny osad biologiczny. Aby zagwarantować stabilność procesu rozkładu na biologicznym stopniu oczyszczania, osad zbierający się w osadniku wtórnym, zwany także osadem nadmiernym, zostaje usunięty i skierowany do wieży fermentacyjnej. Dekantery OSE firmy Flottweg zagęszczają osad, zanim trafi on do wieży fermentacyjnej. Oczyszczalnie ścieków osiągają zysk dzięki równomiernemu napełnieniu wieży fermentacyjnej i mogą w ten sposób optymalnie wykorzystać jej objętość. Dekanter OSE firmy Flottweg jest skonstruowany i dostosowany specjalnie do zagęszczania osadu nadmiarowego. Dzięki temu ta wirówka zagęszczająca osiąga znacznie lepszą jakość oddzielania niż inne wirówki. ► Maksymalna wydajność gazu dzięki stałemu napełnieniu wieży fermentacyjnej ► Optymalne zagęszczanie nawet przy zmieniających się warunkach w dopływie

Niemcy

Separator AC1700 marki Flottweg – najnowszy członek rodziny Flottweg Separatory służą do oddzielania najdrobniejszych cząstek stałych od cieczy. Firma Flottweg oferuje separatory do wielu różnych zastosowań: od produkcji napojów, po produkcję oleju roślinnego. Nasze separatory spełniają różne wymogi w zależności od zastosowania i wielkości zakładu. Aby zaoferować klientom więcej opcji i optymalne rozwiązanie, rozszerzyliśmy naszą ofertę separatorów o nowy rozmiar: AC1700. Oprócz dużego obszaru klarowania model AC1700 – podobnie jak wszystkie inne separatory z serii AC marki Flottweg – wyróżnia także to, że został on zaprojektowany i wykonany w Niemczech, a także że jest wyjątkowo wytrzymały, wykazuje niewielkie zapotrzebowanie na konserwację oraz zachowuje stabilność nawet przy bardzo dużym przyspieszeniu.

Niemcy

Separatory dyszowe marki Flottweg (dwu- i trójfazowe) znajdują zastosowanie między innymi w przetwórstwie skrobi w procesach ciągłego oddzielania fazy stałej od cieczy w ramach wydajnego klarowania lub oddzielania. Produkt przeznaczony do klarowania lub oddzielania przepływa przez nieruchomą rurę wlotową do wnętrza bębna i jest delikatnie przyspieszany przez rozdzielacz do roboczej prędkości obrotowej. Właściwości naszych separatorów dyszowych: — Energooszczędna i odporna na zużycie konstrukcja bębna — Wysoka wydajność — Łatwa i szybka konserwacja — Konstrukcja zapewniająca najwyższy poziom higieny Separatory dyszowe marki Flottweg są dostępne w dwóch podstawowych wersjach: — Osadnik/dwufazowy separator dyszowy — Koncentrator/trójfazowy separator dyszowy

Domain icon Producent/ Wytwórca

FLOTTWEG SE

Industriestraße 6-8

84137 Vilsbiburg - Niemcy

N° VAT
Skontaktuj się