Aktualności firmy FLOTTWEG SE

 • Otrzymanie certyfikatu
  Filtracja - aparaty i urządzenia
  Pomyślna recertyfikacja zgodnie z normą DIN EN ISO 9001:2015 http://ky.to/www.flottweg.com/pl/newsroo...
  ISO 9001 to najważniejsza norma międzynarodowa w segmencie zarządzania jakością. Określa wymagania dotyczące efektywnego zarządzania jakością. W ramach audytu zewnętrznego Lloyd's Register przyjrzała się naszym strukturom i procesom. Od 25 lat firma Flottweg SE uzyskuje certyfikat ISO 9001, zaś nasz system zarządzania jakością jest nieustannie udoskonalany. To usprawnienie jest podstawą dalszego rozwoju naszego przedsiębiorstwa.
  
  Udana recertyfikacja potwierdza wysoką jakość naszej pracy, a także ciągłych ulepszeń, które można z powodzeniem wdrożyć tylko w koleżeńskiej atmosferze pracy. Koncentrujemy się na zadowoleniu naszych klientów i pracowników.
  
  Specjalne podziękowania kierujemy do naszych pracowników. Chcielibyśmy podziękować za energiczne i kompetentne wsparcie. Osiągnięcie tego rezultatu nie byłoby możliwe bez Państwa!
  • din en iso 9001
  • zarządzania jakością
  • certyfikowana
 • Wprowadzenie wyrobu na rynek
  Automatyzacja - maszyny i urządzenia
  Nowy interfejs użytkownika firmy Flottweg http://ky.to/www.flottweg.com/pl/newsroo...
  Aby móc sterować złożonymi procesami i przyczynić się do sukcesu naszych klientów, warunkiem jest intuicyjna obsługa i wysoka gęstość informacji. Nowa filozofia obsługi łączy oba te wymogi.
  
  Dzięki InGo maszyna Flottweg optymalnie łączy się z istniejącymi procesami i gwarantuje ich wysoką niezawodność – również w przypadku integracji własnych komponentów firmowych (takich jak nasza szafa sterownicza).
  
  Umożliwia to w pełni automatyczne współdziałanie poszczególnych komponentów procesu. Dzięki przejrzystemu wzornictwu użytkownik zachowuje w każdej chwili widok na wszystkie parametry procesu.
  
   
  
  Filozofia obsługi – raz poznana – działa w taki sam sposób na wszystkich maszynach Flottweg. Oszczędza to czas dla użytkowników i koszty dla właścicieli.
  • interfejs użytkownika
  • flottweg
 • Ostatnia realizacja
  Filtracja - aparaty i urządzenia
  Flottweg, Zakład 2: rośniemy i rozwijamy się http://ky.to/www.flottweg.com/pl/newsroo...
  W listopadzie budynek (18000 m²) zostanie zamknięty w celu wykonania dodatkowych prac wewnątrz. Oficjalna data zakończenia prac zaplanowana jest na sierpień 2020. 
  
  Dużo wydarzyło się od momentu wbicia pierwszego szpadla w ziemię. Ekipy budowlane nadal wylewają fundamenty, wznoszą prefabrykowane ściany betonowe i stawiają kolumny pod belki dachowe. 
  Pomimo siedmiotygodniowego opóźnienia z winy Matki Natury, kierownik projektu Stefan Koniger mówi, że jest zadowolony z dotychczasowych postępów budowy: – Pogoda pod koniec ubiegłego roku przyprawiła nas o ból głowy, ale udało nam się nadrobić zaległości. Chciałbym podziękować naszym partnerom i moim współpracownikom za ciężką pracę, która umożliwiła nam nadgonienie harmonogramu.
  • flottweg
  • Nowy obiekt
 • Otrzymanie wyróżnienia/nagrody
  Uzdatnianie i oczyszczanie wód - aparaty i urządzenia
  Firma Flottweg zdobywa niemiecką nagrodę za innowacyjność http://ky.to/www.flottweg.com/pl/newsroo...
  „Odwadnianie osadów ściekowych jest standardem w pracy oczyszczalni ścieków. Ponieważ osad zazwyczaj musi być usuwany, operatorzy są zainteresowani oddzieleniem jak największej ilości wody z osadu, aby zaoszczędzić na wadze i w ten sposób obniżyć koszty. Sama utylizacja osadów ściekowych stanowi do 80 procent kosztów eksploatacyjnych. Dzięki innowacyjnemu systemowi Flottweg Xelletor, specjalnie zaprojektowanej, wysokowydajnej wirówce, można uzyskać dodatkowe oszczędności w ilości osadu do 10 procent i zmniejszyć zużycie energii nawet o 34 procent. Takie zwiększenie wydajności w procesie mechanicznego oddzielania przy znacznie niższym zużyciu pozwoliło na ponowne zdefiniowanie standardów w dziedzinie niemieckiej nagrody za innowacyjność” – tak brzmiało uzasadnienie jury niemieckiej nagrody za innowacyjność.
  • German Innovation Award
  • Xelletor
  • odwadnianie
 • Ostatnia realizacja
  Automatyzacja - maszyny i urządzenia
  Cyfrowe zarządzanie produkcją http://ky.to/www.flottweg.com/pl/newsroo...
  Jeśli spojrzymy na zmianę procesów w firmie Flottweg, cyfrowa standaryzacja zapewniła więcej wolnej przestrzeni do produkcji. Zastosowanie cyfrowej struktury powoduje, że światy pracy oraz produkcji podlegają nieustannym zmianom, ponieważ narzędzia można znacznie lepiej planować i priorytetyzować podczas wstępnej konfiguracji środków zakładowych. Dla porównania zwykły system ERP z reguły nie jest w stanie w wystarczającym stopniu zobrazować tego procesu. Oszczędność czasu i wzrost wydajności to idące ręka w rękę korzyści wynikające ze współpracy na linii człowiek — maszyna.
  
  Dla firmy Flottweg ważne są korzyści dla klienta wynikające z szybkiej i elastycznej produkcji. Części zamienne indywidualnie dopasowane dla klienta można bowiem teraz tanio wytwarzać przy zachowaniu krótkich czasów dostaw. Korzyść własna firmy polega na tym, że produkcja charakteryzuje się krótszymi okresami wstrzymania pracy na skutek konserwacji narzędzi i zredukowanym do połowy czasem przestoju.
  • produkcją
  • Smart Factory
  • digitalizacji
 • Service News
  Filtracja - aparaty i urządzenia
  Nowa premia dla klientów Flottweg w Rosji
  Laboratorium w naszym nowym biurze w Khimki w końcu rozpoczęło budowę. Oprócz budynku biurowego i pracowni, moskiewski zespół dysponuje również najnowocześniejszym sprzętem laboratoryjnym w branży. Obecnie laboratorium jest wyposażone w najnowocześniejsze oprzyrządowanie do przeprowadzania badań laboratoryjnych na dowolnym oryginalnym produkcie klienta.
  
  Klienci nie muszą teraz wysyłać próbek do laboratorium Flottweg SE celem sprawdzenia, czy możliwe jest zastosowanie naszych wirówek do ich działalności. W ciągu dwóch godzin Flottweg Rosja może ocenić, czy technika separacji odśrodkowej Flottweg może pomóc klientowi rozwiązać jego problem. Dodatkowo możemy również ocenić wydajność techniczną ich wirówki.
  • Laboratorium
  • technika separacji
  • Flottweg