TEKNAMOTOR SP. Z O.O.

Polska

Factory icon Producent/ Wytwórca

TEKNAMOTOR SP. Z O.O.
Web icon

Przegląd katalogu wyrobów

Polska

SKORPION 280 SDBG to najmniejszy mobilny rębak bębnowy z podajnikiem gąsienicowym produkowany w Europie. System napędowy stanowi trzycylindrowy silnik wysokoprężny Lombardini LDW 1603 o mocy 40,1 KM. Silnik chłodzony jest cieczą. Gardzieli rębaka o wymiarach 265 mm szerokość i 190 mm wysokość pozwala na rozdrabnianie gałęzi wraz z konarami i odrostami (z liśćmi i z igliwiem), a także okrągłego drewna o średnicy do 18 cm. W modelu tym zastosowano bęben z układem 3 noży tnących – jeden obrót bębna to jedno cięcie drewna na całej szerokości bębna. Rębak w standardzie wyposażony jest w hydrauliczny zawór do płynnej regulacji prędkości podawania drewna do rozdrabniania w zakresie ciecia od 5 do 25 mm. Pozwala to produkować drobny jak i gruby zrębek. Wyposażony jest w elektroniczny system No-stress który zabezpiecza przed przeciążeniem układu napędowego. Rębak otrzymał europejską homologację, która pozwala na rejestrację maszyny i dopuszczenie do ruchu drogowego.

Poproś o wycenę

Polska

Rębak Skorpion 350 SDB to najbardziej zaawansowany technologicznie mobilny rębak bębnowy oferowany dla firm komunalnych i drogowych jak i również działających w branży leśnej. Ze względu na duże możliwości przerobowe (maksymalna średnica rozdrabnianych gałęzi to 25 cm) znakomicie się sprawuje przy rozdrabnianiu pni drzew oraz przy rozłożystych gałęziach, gardziel rębaka ma wymiar 375 mm szerokość i 340 mm wysokość. Sektorowy układ 2 noży tnących na bębnie (jedno cięcie na jeden pełny obrót) gwarantuje duże możliwości rębaka w stosunku do obciążenia układu napędowego. Rębak w standardzie posiada płynną regulację prędkości podawania drewna do rozdrabniania w zakresie ciecia od 5 do 28 mm. System napędowy rębaka stanowi czterocylindrowy, turbodoładowany silnik wysokoprężny firm Kohler lub Hatz (moc 74,8 KM). Rębak Skorpion 350 SDB otrzymał europejską homologację, która pozwala na rejestrację maszyny i dopuszczenie do ruchu drogowego.

Poproś o wycenę

Polska

Rębak SKORPION 160 SD to najlepszy wybór dla firm komunalnych i drogowych, posiada duże możliwości przerobowe (maksymalna średnica rozdrabnianych gałęzi to 160 mm) przy niewielkich gabarytach, pozwalających na wygodne używanie maszyny w terenie miejskim i na poboczach dróg przy sezonowych wycinkach. Wysoką wydajność tej maszyny osiągamy poprzez użycie tarczowego układu tnącego oraz silnika Lombardini LDW1603 o mocy 40,1 KM. Jest to trzycylindrowy silnik diesla chłodzony cieczą. W rębaku Skorpion 160 SD, układ tnący stanowi tarcza wyposażona w 2 noże tnące, współpracująca z 2 nożami podporowymi. Żywotność noży tnących została zoptymalizowana poprzez ich obustronne zaostrzenie, co pozwala na obracanie ich o 180 stopni, a w efekcie dwukrotnie dłuższe ich używanie. Rębak Skorpion 160 SD otrzymał europejską homologację, która pozwala na rejestrację maszyny i dopuszczenie do ruchu drogowego. Rębak wyposażony jest w hamulec najazdowy i postojowy.

Poproś o wycenę

Polska

Rębak SKORPION 250 SDTG to najbardziej zaawansowany technologicznie mobilny rębak tarczowy oferowany dla firm komunalnych i drogowych jak i również działających w branży leśnej. Ze względu na duże możliwości przerobowe (średnica rozdrabnianych gałęzi do 25 cm) znakomicie się sprawuje przy rozdrabnianiu pni drzew oraz przy rozłożystych gałęziach, gardziel rębaka ma wymiar 420 mm szerokość i 255 mm wysokość. System napędowy w tym rębaku stanowi czterocylindrowy, turbodoładowany silnik wysokoprężny firmy Kohler lub Hatz (moc 74,8 KM), silnik jest chłodzony cieczą. Standardowy kosz wsypowy rębaka został zastąpiony ręcznie składanym stołem załadowczym. System napędowy podawania materiału składa się z zębatej górnej rolki oraz podajnika gąsienicowego, zainstalowanego w składanym stole załadowczym. Układ tnący stanowi tarcza wyposażona w 2 lub 3 noże tnące, współpracująca z 2 nożami podporowymi. Posiada on homologację, która pozwala na rejestrację i dopuszczenie do ruchu drogowego.

Poproś o wycenę

Teknamotor Sp z o.o., znany polski producent maszyn do rozdrabniania odpadów drzewnych (rębaków). Firma została założona w 1992 roku. Pierwszymi produktami firmy były agregaty prądotwórcze i kosiarki spalinowe. W chwili obecnej w ofercie firmy jest ponad 30 typów maszyn do rozdrabniania odpadów drzewnych. Główną gałęzią produkcyjną firmy są: - Tarczowe i bębnowe rębaki do drewna. Wykorzystywane do rozdrabniania odpadów z wyrębu w lesie, w tartakach, pracach pielęgnacyjnych w drzewostanie parkowym, przydrożnym i sadowniczym, podczas prześwietlania koron, przycinania krzewów, usuwania połamanych gałęzi, wierzby energetycznej itp. - Młyny młotkowe do zrębków i słomy. - Frezarki (karczowniki) do niwelowania pni pozostałych po wycince drzew. - Taśmowe i wibracyjne systemy załadowczo-transportowe. Mobilne rębaki spalinowe posiadają europejską homologację, która pozwala na rejestrację maszyny i dopuszczenie do ruchu drogowego. Obecnie firma zatrudnia ponad 90 pracowników.

Dokumenty

Domain icon Producent/ Wytwórca

TEKNAMOTOR SP. Z O.O.

Swietokrzyska 2a

27-400 Ostrowiec Swiętokrzyski - Polska

N° VAT
Skontaktuj się

Dane firmy

Kluczowe cyfry

 • Ilość pracowników
  51 – 100
 • Handlowcy
  1 – 10

Organizacja

 • Rok utworzenia
  1992
 • Typ przedsiębiorstwa
  Siedziba
 • Działalność podstawowa
  Producent/ Wytwórca

Dane działalności

Obsługiwane strefy

 • Check Circle Outline icon Międzynarodowy

Adres dostawy

Działalność TEKNAMOTOR SP. Z O.O.

 • Obróbka drewna - maszyny i sprzęt
 • Rębaki mobilne
 • Rębaki stacjonarne
 • młyny bijakowe
 • krajalnice do drewna
Office Building Outline icon
Strona dla Twojej firmy
Widzisz to? Twoi potencjalni klienci też Dołącz do nas, by stać się widocznym na stronie europages.

Zapytanie ofertowe

Utwórz jedno zapytanie i uzyskaj wiele ofert od zweryfikowanych dostawców

 • Tylko odpowiedni dostawcy
 • Zgodność z zasadami ochrony danych
 • 100% za darmo