• Europages
 • >
 • FIRMY - DOSTAWCY - USŁUGODAWCY
 • >
 • ośrodki opieki zdrowotnej i kliniki specjalistyczne

Wyniki dla

Ośrodki opieki zdrowotnej i kliniki specjalistyczne - Import eksport

 1. SECURETEC DETEKTIONS-SYSTEME AG

  Niemcy

  Securetec jest niemieckim przedsiębiorstwem oferującym produkty do wykrywania substancji odurzających i niebezpiecznych. Nasze szybkie testy narkotykowe umożliwiają policji, wydziałom antynarkotykowym, służbom celnym i klinikom na całym świecie wykrycie obecności narkotyków: DrugWipe jest najczęściej używanym szybkim testem narkotykowym na świecie. Produkcja testów Lateral Flow (np. testy na obecność narkotyków w ślinie, pocie, na powierzchni przedmiotów), jak również szybkich testów CBRN. Oferta testów z wykorzystaniem śliny jest dostępna na stronie www.saliva-drug-test-screening.com.

 2. BIOMED LABORDIAGNOSTIK GMBH

  Niemcy

  BIOMED Labordiagnostik GmbH znana jest jako niezawodny i innowacyjny partner w dziedzinie diagnostyki w medycynie człowieka. Naszymi głównymi kompetencjami są produkty i urządzenia diagnostyczne dla rutynowych i specjalnych laboratoriów do wykrywania i zapobiegania chorobom. Niezależnie od tego, czy chodzi o immunologię, infekcje, cytologię, hematologię czy bezpieczne metody badań przesiewowych - proponujemy szeroki zakres procedur badawczych. W ścisłej współpracy z klientami, dostawcami i pracownikami opracowujemy produkty, które pozwalają nam na poszerzenie spektrum testów, a tym samym osiągnięcie wyraźnych wyników przy optymalnej jakości produktu i bezkompromisowych standardach jakości. Nasze portfolio produktów obejmuje szeroki zakres odczynników do wszystkich powszechnie stosowanych przyrządów analitycznych do pomiaru elektrolitów, enzymów, substratów, białek i innych parametrów w Państwa automatycznym analizatorze chemii klinicznej. Nasze lateks i stężone odczynniki są szczególnie cenione.

 3. STOMATOLOSKA ORDINACIJA CVEJANOVIC

  Serbia

  Gabinet dentystyczny Cvejanovic specjalizuje się w stomatologii estetycznej, implantologii, protetyce stomatologicznej, ortodoncji, wybielaniu zębów, chirurgii jamy ustnej, periodontologii oraz stomatologii kosmetycznej. Wszyscy nasi lekarze posiadają certyfikaty uprawniające do stosowania najnowocześniejszych procedur sztuki dentystycznej. Klinika wyposażona jest w najnowocześniejszy sprzęt. Zapewniamy bezpłatny nocleg dla naszych pacjentów w Belgradzie. Proponujemy 10-letnią gwarancję na zabiegi stomatologiczne, gwarancja na całe życie na wiele procedur oraz gwarancje międzynarodowe.

 4. KLINIKA JANECZKO - MEDYCYNA ESTETYCZNA I DERMATOLOGIA

  Polska

  Klinika Janeczko znajduje się w samym centrum Krakowa. Zajmujemy się dermatologią, medycyną estetyczna oraz dermatochirurgią. Dla naszych pacjentów oferujemy wszelakie zabiegi mieszczące się pod pojęciem medycyna estetyczna tj. zabiegi z użyciem botoxu oraz kwasu hialuronowego, liftingi, zabiegi odmładzające i upiększające oraz zabiegi mezoterapii. Zabiegi wykonywane u nas w klinice odbywają się pod okiem Dr n. med. Julity Zaczyńskiej - Janeczko - dermatologiem, lekarzem medycyny estetycznej z wieloletnim doświadczeniem, co gwarantuje wysoką jakość oraz bezpieczeństwo wykonywania wszystkich zabiegów, czego nie gwarantują typowe gabinety kosmetologiczne. Niezadowoleni pacjenci tych "klinik" często zgłaszają się do nas z prośbą o pomoc. Nie zawsze jednak możemy "skorygować" czy też wyleczyć dolegliwość wynikającą z niewiedzy i niekompetencji poprzedników. Zalecamy aby zawsze dowiedzieć się o lekarzu, specjaliście który będzie ingerował w wasze ciało, jak najwięcej - najbardziej wiarygodne opinie znajdą Państwo na portalu znanylekarz.pl. Przeglądając lekarzy macie gwarancję że opinie wystawił realnie pacjent, który odwiedził dany gabinet a nie grupa marketingowców.

 5. PRO PSYCHE - LECZENIE OTĘPIEŃ BYDGOSZCZ

  Polska

  Jesteśmy firmą świadczącą usługi z zakresu zdrowia psychicznego w Bydgoszczy. W naszym działaniu bardzo ważne jest zachowanie wysokich standardów etycznych dlatego kierujemy się kodeksami etycznymi Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapi Psychodynamicznej. Zobowiązują nas one do ciągłego korzystania z superwizji by zapewnić najwyższą jakość świadczonych usług. W pełni szanujemy prawo pacjenta do prywatności i bardzo silny nacisk kładziemy na zachowanie tajemnicy zawodowej. Nasz bydgoski zspół psychologów oraz psychiatrów składa się z wysokiej klasy profesjonalistów, dla których bardzo istotne jest prawo do odmiennych poglądów klienta w związku z czym zawsze pozostaje zachowana neutralność światopoglądowa. Cały czas rozwijamy nasze umiejętności oraz kwalifikacje, dbamy także o dobrostan psychiczny i fizyczny pracowników aby świadczone przez nas usługi były na najwyższym możliwym poziomie. Pro-psyche oferuje szeroki zakres świadczonych usług: • psychoterapia i pomoc psychologiczna, • psychiatria / leczenie psychiatryczne, • poradnictwo i terapia seksuologiczna, • terapia par, • diagnoza rozwoju dzieci i młodzieży, • psychoterapia dzieci, • psychoterapia młodzieży, • psychoterapia osób z uzależnieniem

Office Building Outline icon
Strona dla Twojej firmy
Widzisz to? Twoi potencjalni klienci też Dołącz do nas, by stać się widocznym na stronie Europages.
 1. DENTAL CENTER Z3 SP. Z O.O.

  Polska

  Jesteśmy zespołem doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych lekarzy stomatologów. Prowadzimy nowoczesne centrum stomatologiczne, gdzie dobro pacjenta jest najważniejsze. Do każdego przypadku podchodzimy w indywidualny sposób zapewniając kompleksową opiekę lekarską na najwyższym poziomie. Siedziba naszej kliniki Dental Center Z3 mieści się w Kołobrzegu, w województwie zachodniopomorskim. Zajmujemy się zarówno leczeniem dzieci, jak i osób dorosłych. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, który umożliwia nam sprawne postawienie trafnej diagnozy oraz efektowne leczenie pacjentów. Specjalizujemy się w profilaktyce stomatologicznej oraz stomatologii zachowawczej i terapeutycznej. Zajmujemy się również: - protetyką, - implantologią, - endodoncją, - periodontologią oraz - chirurgią stomatologiczną. Zatrudnieni przez nas lekarze omawiają z pacjentami wszystkie etapy leczenia. Serdecznie zapraszamy do umawiania się na wizyty w naszym centrum.

 2. ROJEK KLAUDIUSZ, LEK. STOMATOLOG

  Polska

  Gabinet stomatologiczny Rojek Dental znajdą Państwo w Olsztynie. Pacjentów przyjmuje doświadczony stomatolog Klaudiusz Rojek. Gwarantujemy opiekę obejmującą protetykę, stomatologię estetyczną, ortodoncję i implantologię. Oferujemy zabiegi z zakresu leczenia kanałowego, wstawiania implantów, uzupełniania ubytków oraz prostowania zębów. Skutecznie pomagamy osobom z brakami w uzębieniu. Wady zgryzu leczymy z wykorzystaniem nakładek Clear Aligner. Do wybielania zębów stosujemy urządzenie Picasso Dental Laser. Dobrym sposobem na piękny uśmiech są również proponowane przez nas licówki. Zapewniamy, że wszystkie zabiegi wykonujemy z wysoką precyzją. Serdecznie zapraszamy!

 3. CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO

  Polska

  Spółka z o.o. powstała w wyniku przekształceń w marcu 2001 roku ze Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej w NZOZ Centrum Zdrowia Psychicznego. Jako początek działalności uznajemy rok 1953 kiedy to po raz pierwszy w Gdyni powstała Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dorosłych i Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży. Specjalizujemy się w leczeniu chorób psychicznych, zaburzeń zachowania oraz ADHD, a także terapii nerwic, kryzysów rodzinnych i kryzysów dojrzewania. Prowadzimy także konsultacje i pomoc z zakresu seksuologii. Nie zajmujemy się leczeniem uzależnień. Posiadamy oddział dzienny psychiatryczny.

 4. NO AGE CLINIC

  Polska

  No Age Clinic to klinika medycyny estetycznej zlokalizowana w centrum Łodzi. W naszej placówce pracują lekarze specjaliści z dziedzin takich jak dermatologia, urologia, ginekologia estetyczna, a nawet trychologia. Dzięki ich doświadczeniu i nieustannie poszerzanej wiedzy są oni w stanie perfekcyjne zlokalizować problemy naszych pacjentów i znaleźć skuteczny sposób na pozbycie się niedoskonałości. Oprócz konsultacji lekarskich nasza klinika medycyny estetycznej oferuje także zabiegi upiększające, takie jak mezoterapia czy modelowanie owalu twarzy. Takie drobne, nieinwazyjne procedury pozwalają na szybkie i bezpieczne poprawienie swojego wyglądu. W naszej placówce możesz się także pozbyć niedoskonałości takich jak blizny potrądzikowe, poporodowe czy nawet pooperacyjne. Wszystkie te zabiegi wykonywane są przez doświadczonych profesjonalistów, którzy w swojej pracy korzystają wyłącznie z najnowszego sprzętu.

 5. VIDIUM MEDICA

  Polska

  Vidium Medica jest centrum okulistycznym w Krakowie. Centrum powstało w 2011 r. Stanowi go zespół doświadczonych okulistów, optometrystów a także pielęgniarek. Centrum oferuje wiele specjalistycznych usług i szczegółową diagnostykę. Wśród oferowanych usług m.in: leczenie Amd, laserowa korekcja wzroku, operacja jaskry, refrakcyjna wymiana soczewki, usuwanie zaćmy, korekta stożka rogówki, okuloplastyka. Klinika specjalizuje się w nowoczesnej metodzie usuwania zaćmy i laserowej chirurgii refrakcyjnej. Stosuje nowoczesne technologie a specjaliści kliniki podchodzą indywidualnie do każdego pacjenta. Informacje o centrum na stronie: https: //vidiummedica.pl

 1. ZIĘBACLINIC NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ

  Polska

  ZiębaClinic jest niepublicznym zakładem opieki zdrowotnej, który mieści się w Katowicach, czyli w województwie śląskim. bardzo ważnym, a w zasadzie głównym aspektem działalności tejże kliniki jest leczenie niepłodności, czyli rzeczy, która dotyka coraz to większej ilości par. Cały proces polega na odpowiednim zdiagnozowaniu problemu, co jest w zasadzie najważniejszym etapem. Dzięki temu można dobrać odpowiednie i skuteczne metody leczenia, będące oczywiście nie pewnikiem, ale na pewno czynnikiem, który może wpłynąć na całkowite ulotnienie się problemu. Ale to oczywiście nie wszystko, bowiem ZiębaClinic proponuje także kompleksową opiekę ginekologiczno-położniczą, a także podjęcie się tematów z zakresu endokrynologii oraz kompleksowej opieki medycznej.

 2. DARMEDICUS PRZYCHODNIA WARSZAWA

  Polska

  Przychodnia niepubliczna Darmedicus Warszawa to placówka opieki zdrowotnej mieszcząca się przy ulicy Wiatracznej 15. Przychodnia Warszawa Darmedicus posiada szereg lekarzy specjalistów m.in.: hematolog warszawa prof. dr hab. n. med. Piotr Rzepecki ortopeda warszawa dr med. Piotr Piekarczyk onkolog warszawa dr hab. n. med. Lubomir Bodnar nefrolog dr n. med. Natalia Mikołajczyk-Korniak chirurg naczyniowy dr n. med Jakub Włodarski Lekarz chorób zakaźnych lekarz Anna Skibińska Pełna lista lekarzy i specjalizacji dostępna na stronie Darmedicus Warszawa. W placówce można wykonać także badania krwi, ekg spoczynkowe, ekg wysiłkowe, czy badanie z użyciem holter ekg 12 kanałowego.

 3. DOM OPIEKI NESTOR

  Polska

  W Domu Opieki Nestor oferujemy: pobyty długo lub krótkoterminowe (w tym świąteczne i wakacyjne), codzienny nadzór lekarski, całodobową opiekę, duże i jasne pokoje jedno-, dwu- lub trzyosobowe. Wszystkie pokoje mają łazienki i TV, przestronne wnętrza: jadalnia z dużym pokojem dziennym oraz szerokie korytarze umożliwiające komfortowy pobyt nawet w deszczowe dni, 5 posiłków dziennie (przygotowywane na miejscu ze świeżych składników. Nasi kucharze gotują według zaleceń dietetycznych wskazanych dla naszych pensjonariuszy), zajęcia rehabilitacyjno-ruchowe, organizowanie świąt i imprez okolicznościowych, filmowe seanse, gry planszowe, opiekę duszpasterską. Naszym celem jest zapewnienie fizycznego, umysłowego i duchowego komfortu wszystkim pensjonariuszom. Pragniemy każdemu zagwarantować poczucie bezpieczeństwa oparte na zaufaniu, szacunku oraz świadomości, że jest się szanowaną i wartościową osobą. Podopiecznym oferujemy opiekę wykwalifikowanych opiekunek i pielęgniarek, a także lekarza.

 4. WODZYNSKI GRZEGORZ, LEK. MED. GINEKOLOG

  Polska

  Siedziba naszego gabinetu ginekologicznego, prowadzonego przez Grzegorza Wodzińskiego, znajduje się w Olsztynie. W branży działamy nieprzerwanie od 1994 roku zdobywając w tym czasie spore grono zadowolonych pacjentek, które obdarzyły nas swoim zaufaniem. Specjalizujemy się w leczeniu różnego rodzaju chorób kobiecych oraz w położnictwie. Oferujemy kompleksowe prowadzenie ciąży oraz przeprowadzanie niezbędnych badań, w tym USG ginekologicznego. Zapewniamy również fachową pomoc w doborze odpowiedniej metody antykoncepcji hormonalnej. Ponadto zajmujemy się chirurgią ginekologiczną. Serdecznie zachęcamy do rejestracji na wizyty w naszym gabinecie, a w razie jakichkolwiek pytań do kontaktu z nami.

 5. MEDHAIR POLSKA

  Polska

  MedHair Polska to firma, która doskonale rozumie problemy osób zmagających się z łysieniem. Boisz się sięgnąć po grzebień, bo przy każdym czesaniu tracisz kolejne włosy? Czujesz, że wyglądasz staro i nie możesz się z tym uporać? Choć największą rolę odgrywa tutaj pewność siebie, współczesna medycyna estetyczna przychodzi z równie skuteczną pomocą. Bez wątpienia przeszczep włosów fue wprowadza rewolucję w postrzeganiu łysienia. Jeśli nie chcesz, nie musisz się z nim godzić. Po prostu skorzystaj z transplantacji. Polski organizator zapewnia kompleksowe wsparcie i kontakt z najlepszymi specjalistami. Klienci udają się do kliniki prowadzonej przez Dr Ilkera Apaydina. Z zabiegów korzystało wiele znanych osób, którym zależy na perfekcyjnym wyglądzie. Co ważne, transplantacja włosów fue odbywa się z najwyższymi standardami bezpieczeństwa. Przed podjęciem jakichkolwiek działań prowadzi się konsultacje. Klient może liczyć na pomoc polskojęzycznego zespołu, dzięki czemu doskonale rozumie, co się wokół niego dzieje.

 6. DOM SENIORA BESKID NIEDALEKO KRAKOWA I ZAKOPANEGO

  Polska

  Kameralny dom opieki Beskid dla osób starszych w miejscowości Krzeczów. Malownicza okolica Beskidu Wyspowego, 50 km od Krakowa w stronę Zakopanego, niedaleko Rabki i Myślenic. Całodobowa opieka na osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Więcej informacji na stronie: www.domseniorabeskid.pl Nasz dom opieki Beskid ze względu na lokalizację i kameralną atmosferę (tylko kilkadziesiąt miejsc) oraz dostęp do niezbędnych udogodnień dla osób chorych i niepełnosprawnych może zaoferować znacznie więcej niż publiczny dom starości: posiadamy kameralny, nieduży obiekt, oferujemy całodobową opiekę medyczną, a także indywidualne i grupowe zajęcia dla seniorów, zapewniamy indywidualne podejście (możliwa rehabilitacja, fizjoterapia, opieka duszpasterska).

 7. ZOZ TERAPIA

  Polska

  Jesteśmy, najdłużej w Łodzi działającą, prywatną placówką, specjalizującą się w chorobach naczyń. W tej dziedzinie posiadamy ponad 30- letnie doświadczenie. Zajmujemy się kompleksową diagnostyką i leczeniem chorób naczyń (m.in. leczenie żylaków) oraz chirurgią dziecięcą. Stosujemy nowoczesne metody diagnostyczne i lecznicze. • leczenie chorób tętnic i żył • usuwanie żylaków i pajączków • skleroterapia • leczenie stopy cukrzycowej • USG DOPPLER tętnic i żył (również w domu pacjenta) • USG jamy brzusznej , piersi , tarczycy • chirurgia dziecięca

 8. XIANTAO JIALING MEDICAL PRODUCTS CO., LTD.

  Chiny

  Założona w 2007 roku firma Xiantao Jialing Medical Products Co., Ltd. specjalizuje się w produkcji i sprzedaży opatrunków medycznych, produktów medycznych z gazą absorbującą (rolki gazy, kompresy z gazą, gaziki, siatki z gazy, bandaże itp.), zapewniając dla wszystkich produktów certyfikację ISO13485: System jakości zgodny z certyfikacją ISO 2000 oraz CE.

 9. REHAMED-CENTER SP. Z O.O.

  Polska

  W centrum rehabilitacji REHAMED-CENTER pomagamy profesjonalnie i kompleksowo osobom w każdym wieku. Nasza oferta skierowana jest do wszystkich, którzy wymagają skutecznej i efektywnej rehabilitacji, prowadzonej pod okiem najlepszych specjalistów. W szczególności zapraszamy do naszego ośrodka osoby cierpiące na schorzenia ortopedyczne i neurologiczne, wady postawy ciała, wzmożone napięcie mięśniowe, hipotonie, schorzenia wieku rozwojowego.

 10. KLINIKA LMC

  Polska

  Klinika LMC to klinika mieszcząca się w Poznaniu. Klinika zajmuje się leczeniem takich problemów jak: depresja, zaburzenia lękowe, fobie społeczne, zaburzenia snu i wiele innych. Zaprasza do rejestracji 7 dni w tygodniu w godzinach 8-22.

 1. PRZYCHODNIA SIKORNIK

  Polska

  Przychodnia Sikornik to przychodnia oferująca usługi w ramach współpracy NFZ oraz wizyty odpłatne. Przychodnia to odnowiony i zmodernizowany budynek, wyposażony w nowoczesne gabinety lekarskie oraz diagnostyczno-zabiegowe. Przychodnia Sikornik zaprasza do kontaktu!

 2. THE CLINIC OF VITEBSK STATE MEDICAL UNIVERSITY

  Białoruś

  Klinika Witebskiego Państwowego Uniwersytetu Medycznego (VSMU) świadczy liczne płatne usługi medyczne: - Oddział chirurgii plastycznej i kosmetologii.- Zapłodnienie in vitro (Badanie, przygotowanie do leczenia, leczenie niepłodności).- Oddział stomatologiczny - Pozaustrojowe metody detoksykacji .- Oddział diagnostyki czynnościowej.- Pracownia badań klinicznych i diagnostycznych.- Centrum doradztwa profesorów medycyny.- Oddział ambulatoryjny i poradnia.

 3. ISTITUTO FISIOTERAPICO MAGRI SNC DI MAGRI RINO E C.

  Włochy

  Terapia laserowa wysokiej mocy Tecar terapia ultradźwiękami Magnetoterapia Elektroterapia Diatermia mikrofalowa Łóżko trakcyjne Rehabilitacja/silnik Mobilizacje/Pompowanie Ćwiczenia na prawidłową postawę i propriocepcyjne Ćwiczenia na chodziku wspomagającym poruszanie i chód Wzmacnianie mięśni Chodzenie Masoterapia rozluźniająca Masoterapia do drenażu węzłów chłonnych

 4. STUDIO DENTISTICO GIA' GILARDI

  Włochy

  Gabinet dentystyczny Gilardi działa w Côme pod dyrekcją sanitarną Dr. Puricelli Manuel. Rozpoczęliśmy działalność w 1982 r. i kontynuujemy ją od tej pory bez przerwy, co pozwoliło nam na zgromadzenie ponad 30-letniego doświadczenia we wszystkich dziedzinach nowoczesnej odontologii. Nagłe wypadki dentystyczne 24h/24. Jesteśmy otwarci cały sierpień.

 5. OŚRODEK MAŁY CZŁOWIEK

  Polska

  Ośrodek " Mały Człowiek" powstał po to, aby pomagać dzieciom z zaburzeniami rozwoju. Zapewniamy profesjonalną pomoc, dokładną diagnozę oraz terapię. W naszej ofercie są liczne rehabilitacje, które wykonywane systematycznie i odpowiednio dopasowane do dziecka dają pożądane efekty. Ponadto tworzymy odpowiednią atmosferę dla dzieci, aby czuły się u nas wyjątkowo. Zapoznaj się z naszą ofertą na: osrodekmalyczlowiek.pl lub zadzwoń pod numer tel: 600 220 272

 6. CENTRUM MEDYCYNY NATURALNEJ

  Polska

  Centrum Medycyny Ekologicznej w Warszawie od wielu lat pomaga w leczeniu schorzeń naturalnymi metodami. Profesjonalnie wykonuje badanie diagnostyczne, w tym m.in. testy aparatem Diacom, mikroskopowe badanie kropli krwi, testy na celiakię czy testy na nietolerancje pokarmowe. Oferujemy także masaże lecznicze oraz terapie. Zatrudniamy wykwalifikowanych dietetyków fachowo wspierających pacjentów w zdrowym odchudzaniu.

 7. EMKA MED

  Polska

  Opieka zdrowotna, przychodnia, lekarz, lekarze, POZ, służba zdrowia, pielęgniarka, pielęgniarki, położna, rehabilitacja, fizjoterapia, pediatra, ortopeda, lekarz rehabilitacji, opieka medyczna, NFZ, kontrakt, narodowy fundusz zdrowia, masaż

 8. SMARTHEALTH - PUNKT SZCZEPIEŃ

  Polska

  W naszym punkcie Smarthealth prowadzimy szczepienia przeciwko covid-19. Nasza placówka znajduje się przy ul.Turystycznej 36 w Lublinie. Nasi pacjenci mogą skorzystać m.in. ze szczepionki Pfizer. Dokładamy wszelkich starań, aby nasi pacjenci uzyskali kompleksowe wsparcie w procesie szczepienia, począwszy od sprawnej rejestracji, a na profesjonalnym wykonaniu i obsłudze kończąc.

 9. MEDICOVER SP. Z O.O.

  Polska

  Medicover od 1994 roku umożliwia swoim pacjentom stałą opiekę medyczną. O najwyższej jakości usług świadczą liczne tytuły, opinie pacjentów, ankiety i wykwalifikowana kadra lekarzy. Medicover na terenie całej Polski zapewnia obszerne abonamenty medyczne dla firm, osób prywatnych i rodzin, takie jak badania laboratoryjne, genetyczne, szczepienia, przeglądy zdrowia oraz wiele więcej.

 10. HELICÓPTEROS SANITARIOS

  Hiszpania

  Rozwiązania w ciągu minut. Całodobowo, 365 w roku. Na zwykły telefon

Filtry

Wyniki dla

Ośrodki opieki zdrowotnej i kliniki specjalistyczne - Import eksport

Liczba wyników

5173 przedsiębiorstwa