KELVION GERMANY GMBH

Niemcy

Factory icon Producent/ Wytwórca

KELVION GERMANY GMBH
Web icon
Skontaktuj się

Niemcy

W wielu procesach przemysłowych gorące spaliny lub gaz są wydmuchiwane do atmosfery bez wykorzystywania energii cieplnej. Jednak w kontekście wyższych kosztów energii i ograniczeń dotyczących emisji CO2 firmy muszą usprawnać swoje procesy. Pierwszym krokiem jest najczęściej realizacja systemu odzyskiwania ciepła odpadowego - w tym przypadku oznacza to wstępne podgrzanie świeżego powietrza przez wydmuchiwane powietrze. Wymienniki ciepła Kelvion AirToAir są pierwszym wyborem do tego celu. Tak to działa: Ciepłe powietrze z procesu przepływa przez cienkościenne rurki, schładza się i skrapla. Zimne, świeże powietrze przepływające wewnątrz rur jest nagrzewane przez powietrze wylotowe, a następnie doprowadzane do procesu - realizując efektywny odzysk ciepła. Wymienniki ciepła AirToAir są zaprojektowane zarówno jako prosty przepływ krzyżowy, jak i przeciwprądowy z komorą nawrotną. Ponieważ stosowana jest stal nierdzewna, kondensacja wody nie stanowi problemu.

Niemcy

Podgrzewacze powietrza to przemysłowe wymienniki ciepła stosowane w procesie podgrzewania, parowania, chłodzenia, skraplania i odzysku ciepła. Wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i produkcji uczyniło z nas wiodącego dostawcę tego typu urządzeń. Dostosowanie rozwiązań do potrzeb klientów jest z pewnością ważnym aspektem naszego sukcesu rynkowego. Oferujemy urządzenia na rurach gładkich lub żebrowanych. Wymienniki na bazie rur żebrowanych mogą być wykonane z wielu rodzajów materiałów: stal, stal nierdzewna, miedź/aluminium, aluminium i innych. Wymienniki na bazie rur gładkich stosowane są głównie w procesach gdzie medium płynące na zewnątrz rur jest mocno zanieczyszczone. Dla takich aplikacji jest możliwe zastosowanie wykonania z wykorzystaniem U-rur (tzw. „Haarnadel“).

Niemcy

Nagrzewnice dostępne są w różnych wariantach materiałowych: stalowe rury ożebrowane, cynkowane ogniowo; rury ze stali nierdzewnej, rury miedziane lub rury gładkie. Urządzenia dostoswane są do konkretnych wymagań i aplikacji. Ciężkie procesy przemysłowe lub wysokie temperatury nie wpływają w żaden sposób na pracę nagrzewnicy wykonanej ze stali ocynkowanej. Eliptyczne rury żebrowane są cynkowane ogniowo. Rama i komory są zabezpieczone przed korozją gruntem cynkowym i farbę epoksydowo-aluminiową. Jest dostępny również wymiennik w pełni ocynkowany poprzez kąpiel zanurzeniową. Nagrzewnica powietrza wykonana ze stali nierdzewnej jest najczęściej stosowana w procesach o najwyższych standardach higienicznych lub w przypadku mediów agresywnych. Aby zapewnić dłuższą pracę bez utraty wydajności można zastosować rury żebrowane z bezszwowym połączeniem rura/żebro spawanym laserowo.

Niemcy

Skraplacze powietrza są zaprojektowane i dostosowane do indywidualnych potrzeb danego procesu. Skraplacz chłodzony powietrzem należy do suchych układów chłodzenia. W suchych systemach chłodzenia para z turbiny parowej przechodzi przez rurki chłodzone powietrzem. Kondensat nie styka się z powietrzem chłodzącym.

Niemcy

Powietrzne chłodnice z rurami żebrowanymi są idealnie przystosowane do procesów wymagających przenoszenia dużej ilości ciepła. Są to produkty wybierane przez większość głównych branż przemysłowych zapewniających funkcjonowanie współczesnego świata. Powietrze jako czynnik chłodzący, jest medium ekonomicznie opłacalnym jednocześnie dostępnym w nieograniczonych ilościach i nie powodującym korozji. Firma Kelvion jako lider w zakresie technologii wymiany ciepła jest obecna na rynku już od ponad 90 lat. Obecnie nasze produkty typu Air Fin Cooler (AFC) można znaleźć we wszystkich zakątkach świata – w elektrowniach, rafineriach, zakładach chemicznych i petrochemicznych, zakładach geotermalnych, kopalniach oraz w zakładach przemysłu ciężkiego i lekkiego, a także w wielu procesach z wykorzystaniem gazu. Standardowe wymiary chłodnicy to około 18,5 × 7 × 6 metrów, a firma Kelvion realizuje projekty łączące setki tego typu jednostek, co daje w efekcie rozmiar kilku boisk piłkarskich.

Niemcy

Chłodnice z obiegiem zamkniętym są projektowane zgodnie z wymaganiami klientów i zapewniają zgodność z ich specyfikacją dotyczącą wydajności. Nasze systemy żebrowane usprawniają wymianę ciepła umożliwiając mniejsze zużycie materiału przy zachowaniu wydajności. Elastyczność narzędzi doborowych umożliwia różne konfiguracje rur co pozwala spełnić nawet ekstremalne wymagania klientów. Posiadamy certyfikaty i dopuszczenia jednostek notyfikowanych co pozwala na projektowanie i produkcję chłodnic z obiegiem zamkniętym do wielu różnych zastosowań.

Niemcy

Szeroka gama produktów o różnych średnicach, kształtach rur, profilach lamel, materiałach i opcjach pozwala na dostosowanie wymienników do konkretnych zastosowań: jako nagrzewnica, chłodnica powietrza, skraplacz i parownik dla HVAC i wielu zastosowań przemysłowych. Lamelowe wymienniki ciepła składają się z rurek miedzianych i lameli aluminiowych lub miedzianych. Opracowane w naszym dziale badań i rozwoju specjalne rodzaje wytłoczeń lamelek poprawiają transfer ciepła i utrzymują spadek ciśnienia na umiarkowanym poziomie. Odstępy pomiędzy lamelami są zapewnione przez tzw. kołnierze, które dodatkowo zapewniają kontakt pomiędzy rurą rdzeniową a lamelami. Mechaniczne rozszerzanie rur gwarantuje doskonałe połączenie między żebrami i rurami, prowadzące do maksymalnego transferu ciepła między mediami.

Niemcy

Nasza linia ekonomizerów zostaje wzbogacona o nowy kompaktowy wymiennik ciepła wykonany z wysokostopowej stali nierdzewnej, który wytrzymuje temperatury nawet do 550°C. Jego zwarta, modułowa konstrukcja sprawia, że jest on niezwykle uniwersalny i łatwy w obsłudze. Został zaprojektowany pod kątem odzysku ciepła ze spalin – na przykład wytwarzanych przez silniki spalinowe wykorzystywane w elektrociepłowniach. Wymiennik ciepła przesyła ciepło ze spalin do cieczy (wody lub wodnych roztworów glikolu). Podgrzaną ciecz można wykorzystać w instalacjach centralnego ogrzewania, do wstępnego podgrzania powietrza w komorach spalania pieców i turbin, do suszenia węgla, pulpy, drewna i innych materiałów, a także do wytwarzania energii elektrycznej w obiegu Rankine’a.

Niemcy

Ponad 40-letnie doświadczenie w produkcji wszystkich typów chłodnic gwarantuje wysoką wydajność oraz solidną i niezawodną konstrukcję.

Niemcy

Jeśli produkt komercyjny nie spełnia wymagań rynku, nasza linia produktów Customized Air Cooler oferuje rozwiązania projektowane na zamówienie, z uwzględnieniem wymogów danej aplikacji. Optymalizujemy proces wyceny i dostosowujemy naszą produkcję do Twoich wymagań. Zaczynamy od najszerszego możliwego asortymentu, oferowanego w naszym oprogramowaniu. Nasze zespoły sprzedaży mogą oferować niestandardowe, zaprojektowane na zamówienie, rozwiązania przemysłowe lub OEM.